ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

طبق ضابطه همگی شرکت‌ها بایستی دفترها خویش را پلمپ نمایند . البته مراد از این پلمپ دفترها چه می‌باشد ؟ دفاتری که در شرکت‌ها بایستی پلمپ شوند , محل کار مجله و دفتر کار کل میباشند .

دفتر کار خبرنامه همان‌طور که از اسمش پیداست , مرتبط با فعالیت‌های روزمره تاجر است . تاجر می بایست همه دیون و مطالبات و صادرات و وارد شده که در هرروز انجام می دهد در‌این محل کار ثبت کند .

محل کار کل هم در ماده ۸ ضابطه تجارت تعریف شده‌است . دفتر کار کل دفتری است که تاجر می بایست همه معاملات را لااقل هفته ای یک رتبه از دفتر کار خبرنامه استخراج و گونه های گوناگون آن را تشخیص و جدا کرده هر نوعی را در ورقه مخصوصی در آن دفتر کار بطور خلاصه ثبت نماید
دفترها چطور پلمپ می‌شوند؟

اکنون که فهمیدیم پلمپ دفترها چه چیزی است , عالی است ببینیم پروسه پلمپ چطور انجام می‌شود؟

پلمپ دفتر ها بوسیله منبع ثبت شرکت‌ها انجام می گیرد . به‌این صورت که در بالا تمام صفحه های شماره‌گذاری می شود . آن‌گاه شماره ثبت کمپانی در آن وارداتی و مهر سازمان ثبت شرکت‌ها در آن درج میگردد . به‌این صورت , قابلیت هیچ‌گونه جابجایی و تغییر تحول داده ها وجود نخواهد داشت . در پایان هر سال مالی نیز کمپانی می بایست این دفتر ها را به سازمان مالیات تحویل دهد . چه بسا در شرایطی‌که فعالیتی نداشته باشد و دفتر کار سپید باشد .
شیوه مالامال کردن دفتر کار می بایست به چه صورتی باشد؟

بعد از شناخت با این‌که پلمپ دفترها چه میباشد , عالی است بدانیم که تجار می بایست بعضا قواعد را در مالامال کردن این دفتر ها رعایت نمایند . بعضی از این قواعد از قرار پایین اند :

همگی معاملات و صادرات و واردات در دفتر ها مذکور بایستی به ترتیب مورخ در صفحه های منحصربه‌فرد متن شود .

غالبا برای آنکه دفترها خبر نامه و کل خط خوردگی پیدا نکنند , ابتدا تحت عنوان ناپاک نویس تهیه و تنظیم می­شوند و بعداز این که از صحت مبالغ و داده ها اطمینان نتایج شد , وارد دفترها مهم می­شوند .

دفاتری که تاجران برای کارها تجاری خویش به کار می­برند , در‌حالتی که که مطابق قانون ها این ضابطه تهیه و تنظیم شوند , دربین تاجران در کارها تجاری سندیت خواهد داشت . در غیر این صورت مقابل مالک آن دارای اعتبار است .
روند پلمپ دفتر ها چه می‌باشد ؟

افراد حقیقی وواقعی و حقوقی بایستی سال مالی و ماه مالی و روز مالی را معین نمایند و یک نشانی ظریف برای اخذ دفتر کار در سامانه وارد نمایند . دفترهایی که برای افراد دردست است دفترها پنجاه برگ , صدبرگ و دویست برگ است .

بعد از کامل شدن داده ها در سامانه , و زدن سوییچ «پذیرش نهایی» از رسید قبول پایانی و اظهارنامه پلمپ دفترها تجاری پرینت بگیرید . بعداز تایید به وسیله متخصص سازمان ثبت شرکت‌ها , میتوانید از روش پیگیری التماس , هزینه‌های حتمی را به صورت اینترنتی پرداخت کنید .

بعداز انجام این روند , دفترها پلمپ شده بوسیله پست پیشتاز به به عبارتی آدرسی که در سامانه وارد کرده‌اید ارسال میگردند .
در‌صورتی‌که دفتر ها خویش را پلمپ نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

پیامدهای عدم پلمپ دفترها چه میباشد ؟

برای این که یک کمپانی بتواند کد اقتصادی بگیرد , می بایست دفتر ها خویش را پلمپ کرده‌با‌شد . بعد از اخذ این کد , میتواند مفاصا اکانت مالیاتی خویش را اخذ نماید . در سود او‌لین گام برای این‌که کمپانی نشان بدهد درباره‌ی مالیات واضح است , ارائه این دفترها است . به همین بهانه در صورتی دفترها را ارائه نکند و یا این که مشکل و نقصی در آنها وجود داشته باشد , از سمت سازمان کارها مالیاتی جریمه می‌گردد .
هم‌چنین دفاتری که پلمپ نشده باشند , در بین تاجران قابل نسبت دادن نیست . پس برای اینکه در آتی به نقص‌ نخورید , حتما دفتر ها خویش را پلمپ فرمائید .
چه کار هایی مربوط به پلمب دفتر ها هستند؟

علاوه بر این که برای اخذ کد اقتصادی نیازمند پلمپ دفتر ها می باشید , بعضا از فعالیت‌های دیگر هم به ارائه این پلمپ احتیاج دارا هستند .


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

زیر گنبد کبود Scott حس سبــــــز من ... دایان وبلاگ اذرخش دوچرخه سوار سنگی شرکت نظافتی رسام پاک شهدای شاهرخت